Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Garantie retinuta salariatilor
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Garantie retinuta salariatilor

Buna ziua!Am o firma de transport cu 3 angajati,soferi.administratorul ar vrea sa le retina lunar o garantie!ma poate ajuta cineva cum sa faca?Evident ca face un cont la banca separat dar contabil si fiscal care ar fi inregistrarile ?Ma puteti ajuta si cu temei legal!#-o:O:frantic:
CONTABIUM, Contabil
Buna ziua,

Garantiile retinute salariatilor sunt prevazute in Legea nr.22 din 18 noiembrie 1969. Monografii contabile si alte informatii regasiti aici.
[ link extern ]

Numai bine