Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Este permis sa inregistrezi sedintele consiliului ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Este permis sa inregistrezi sedintele consiliului local si sa le postezi pe internet?

Este permis sa inregistrezi (audio) sedintele Consiliului Local si sa le postezi pe retele sociale sau oriunde pe internet?
DA .

Este o institutie publica unde se iau decizii de interes public.
Cetatenii au DREPTUL sa intre la sedintele de consiliu local si pot chiar bloca deciziile acestuia in contengios administrativ ,pot inregistra sau transmite catre media sau altor persoane fizice spre dezbatere hotararile sau proiectele de hotarare ale acestora.

O hotarare a consiliului local poate fi blocata atacand-o in contengios administrativ si de catre O SINGURA PERSOANA.