Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort: procedura in instanta referitor la ceea ce pot ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort: procedura in instanta referitor la ceea ce pot depune copiii minori

Buna ziua.
Doresc sa stiu daca in cazul unui divort copiii majori pot depune vre-un memoriu, avand in vedere faptul ca ei nu pot fi audiati ca martori?
da, insa instanta nu il va avea in vedere la solutionarea cauzei.
Ce calitate aveti dvs in dosar? Ce fel de memoriu doriti sa depuneti si ce sa mentionati in el?

In practica, pentru a avea castig de cauza trebuie sa va dovediti pretentiile prin mijloacele de proba prevazute de lege.