Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Trecerea de la TVA trimestrial la TVA lunar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Trecerea de la TVA trimestrial la TVA lunar

va rog sa-mi spuneti care este cifra de afaceri la care trec la TVA lunar de la TVA trimestrial .
nu sunt expert in aceste lucruri dar , din cate stiu eu este treaba contabilului care va poate calcula lunar si sa platiti lunar .
oricum ei inregistreaza lunar in contabilitate (sau cel putin asa ar trebui)
multumesc, dar eu vreau o cifra ex: 65.000 Euro respectiv 287.000 ron .
100.000 euro, curs 31.12.2013 = 4.4847 , adica 448.470 lei.
pana pe 27.01.2014 se depune declaratia 094 si declaratia 010 de modificare a perioadei de transmitere a decontului de tva de la trimestru la luna