Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare noua - ascunderea starii de graviditate fata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare noua - ascunderea starii de graviditate fata de angajator

Buna ziua, ce mi se poate intampla daca ma angajez intr-un loc nou si nu spun angajatorului ca sunt insarcinata?
Multumesc
Cred ca este bine sa il informati dupa ce semnati CIM-ul! Chiar daca este nelegal sa nu va angajeze ca sunteti insarcinata, in Romania totul este posibil...riscati sa nu mai semnati contractul!
Nu vi se poate intampla nimic deosebit. Dupa semnare c.i.m., aduceti la cunostinta angajatorul faptul ca sunteti insracinata.