avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare noua - ascunderea starii de graviditate fata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare noua - ascunderea starii de graviditate fata de angajator

Buna ziua, ce mi se poate intampla daca ma angajez intr-un loc nou si nu spun angajatorului ca sunt insarcinata?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:53, 24 Ianuarie 2014
Cred ca este bine sa il informati dupa ce semnati CIM-ul! Chiar daca este nelegal sa nu va angajeze ca sunteti insarcinata, in Romania totul este posibil...riscati sa nu mai semnati contractul!
Nu vi se poate intampla nimic deosebit. Dupa semnare c.i.m., aduceti la cunostinta angajatorul faptul ca sunteti insracinata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim in revisal in mod eronat lucica crivat lucica crivat daca unui salariat i s-a incetat din greseala cim-ul cum se poate reactiva cim din nou? (vezi toată discuția)
Refuz semnare cim ContSters184698 ContSters184698 Daca angajatul refuza semnarea CIM, angajatorul il poate sanctiona in vreun fel?? si daca da, ce sanctiuni se pot aplica angajatului ? (vezi toată discuția)
Bună ziua, pe. 22 ianuarie am început munca cu un nou angajator ... Negruzza1 Negruzza1 Bună ziua, Pe. 22 ianuarie am început munca cu un nou angajator , însa contractele au întârziat, astăzi este sărbătoare iar mâine ar trebui să mă ... (vezi toată discuția)