avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatia pe drumurile publice cu un autovehicul care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatia pe drumurile publice cu un autovehicul care nu are drept de circulatie in Romania, durata pana la solutionare

de aproape 4 luni, am fost chemat o singura data la IPJ pentru o completare la declaratie, saptamana trecuta a ajuns dosarul la Parchet. Acum ce aflu? ca procuroru e in concediu. Cat dureaza un concediu la procurori, care stiti cum se termina cazul si in cat timp aproximativ? ca m-am saturat sa stau sa astept dupa acesti indivizi. #-o#-o#-o
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:41, 3 Februarie 2014
Nu exista legal prevazut termen pentru solutionare astfel de cauze ,cercetarea fiind conditionata de bagajul de activitate al procurorului,de dosarele deja existente in cercetare,de complexitatea cauzei si de alti factori independenti de vointa partilor
Daca va grabiti sa aflati hotararea ,sesizati prim procurorul parchetului,solicitati comunicarea stadiului cercetarilor,eventual solutia dispusa in cauza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ancheta prelungita stefan_000 stefan_000 am un dosar, la udriste, pentru alcoolemie 1.05 in sange, cercetarea se afla in desfasurare de peste un an si 5 luni. Cum pot face sa urgentez finalizarea ... (vezi toată discuția)
Solutie procuror intr-un dosar Claudiu Daniel Claudiu Daniel Buna ziua. Am fost urmarit penal pentru punere in circulatie a unei masini cu numere rosii expirate. Miercuri am fost l postul de politie sa dau declaratia ... (vezi toată discuția)
Cit timp maxim dureaza pina se solutionea o plingere penala pt neplata pensiei alimentare retroactv O DATA AJUNS LA PARCHET INCEPE URMARIREA PENALA....INDIVIDUL MAI POATE PARASI TARA DACA AR DORI ASA...SI CIT DUREAZA PINA ESTE OBLIGAT SA ... (vezi toată discuția)