Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatia pe drumurile publice cu un autovehicul care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatia pe drumurile publice cu un autovehicul care nu are drept de circulatie in Romania, durata pana la solutionare

de aproape 4 luni, am fost chemat o singura data la IPJ pentru o completare la declaratie, saptamana trecuta a ajuns dosarul la Parchet. Acum ce aflu? ca procuroru e in concediu. Cat dureaza un concediu la procurori, care stiti cum se termina cazul si in cat timp aproximativ? ca m-am saturat sa stau sa astept dupa acesti indivizi. #-o#-o#-o
Nu exista legal prevazut termen pentru solutionare astfel de cauze ,cercetarea fiind conditionata de bagajul de activitate al procurorului,de dosarele deja existente in cercetare,de complexitatea cauzei si de alti factori independenti de vointa partilor
Daca va grabiti sa aflati hotararea ,sesizati prim procurorul parchetului,solicitati comunicarea stadiului cercetarilor,eventual solutia dispusa in cauza