Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA pentru transport
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA pentru transport

Buna seara, asi dori sa infintez un pfa pt transport....de unde incep?
george-neagu, moderator
De la Oficiul pentru Registrul Comertului. Mergeti la ORC din judetul in care locuiti dvs., depuneti dosarul cu documentele necesare infiintarii PFA/II, platiti taxele pe care vi le vor comunica domnii de la ORC, si asteptati eliberarea certificatului de inregistrare. Dupa care, incepeti activitatea ca PFA/II.