Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Exceptia tardivitatii motivarii recursului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Exceptia tardivitatii motivarii recursului

Exceptia tardivitatii motivarii recursului poate fi invocata la al 2 termen de judecata?
Sau instanta din oficiu trebuia sa analizeze acest aspect?
Va multumesc.
Poate fi invocata si la al doilea termen.Instanta poate invoca din oficiu exceptia insa nu are obligatia invocarii exceptiei.