avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 408 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revizuirea constitutiei si gratierea!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Revizuirea constitutiei si gratierea!

Buna ziua! Am citi pe un seit si am vazut si azi la stiri ca revizuirea constitutiei are termen pana in 17 februarie dupa care parlamentul trebuie sa lucreze la noul cod rutier si la gratiere ..... Cand credeti ca se va lua la mana gratierea?
Cel mai recent răspuns: rodica1985 , utilizator 18:56, 14 Februarie 2014
Constitutia va fi revizuita de ccr,nu de parlament,nu vad ce legatura au aia cu gratierea,macar sa aveti dreptate si sa se dea o gratiere

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notiunea de abuz in serviciu omega1969 omega1969 Buna seara, Am nevoie de o opinie in plus. Art. 297 CP este abrogat in prezent, sau nu? Multumesc. Un articol din Cotidianul: Potrivit art. 147 din ... (vezi toată discuția)
Drept penal cristinna86 cristinna86 o intrebare .cand se pune in vigoare noul cod penal ?se fac redozari de pedepse se da vreun decret?cand? (vezi toată discuția)
Amnistie si gratiere!!! Radhika Radhika Buna ziua! Uitati ce am gasit pe un site este adevarat Marea amnistie In pararel cu intrarea NOULUI COD in vigoare, saptamana viitoare Parlamentul ... (vezi toată discuția)