Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revizuirea constitutiei si gratierea!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Revizuirea constitutiei si gratierea!

Buna ziua! Am citi pe un seit si am vazut si azi la stiri ca revizuirea constitutiei are termen pana in 17 februarie dupa care parlamentul trebuie sa lucreze la noul cod rutier si la gratiere ..... Cand credeti ca se va lua la mana gratierea?
Constitutia va fi revizuita de ccr,nu de parlament,nu vad ce legatura au aia cu gratierea,macar sa aveti dreptate si sa se dea o gratiere