Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Teren necesar pt accesare fonduri europene (cultura de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Teren necesar pt accesare fonduri europene (cultura de lavanda)

Buna ziua.
Am tot citit despre accesare fondurilor europene, despre masura 112 si 121, dar tot nu sunt lamurita. Care este suprafta minima de teren pe care se poate cultiva lavanda si totodata sa poti accesa fonduri europene nerambursabile?
Va multumesc anticipat.
Pentru masura 121 ferme familiale sunt necesare 2 UDE, ceea ce inseamna minim 4 ha.
Pentru masura 112 minim 6 UDE, ceea ce inseamna 12 ha.
Gasiti detalii pe site apdrp:
[ link extern ] /
[ link extern ]