Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Carnet de conducere suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Carnet de conducere suspendat

am avut carnetul de conducere suspendat pe o perioada de 30 de zile si nu am ajuns sa il ridic de la politie ce mise poate intimpla in afara de amenda pt. ca nu am permisul asupra mea?
În cel mai rău caz, să fii cercetat penal pentru conducere fără permis, dacă [editat] nu a actualizat baza de date. E puţin probabil, dar având în vedere că trăim în România, se poate întâmpla. Amenda o iei în mod sigur şi cred că nu te dau banii afară din casă. Cel mai bine mergi la miliţie şi ia-ţi permisul.
Gabriela Mihai, Avocat