Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Un site pentru probleme cu calculatorul
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Un site pentru probleme cu calculatorul

Buna ziua!

Stiti dv. unde exista un sait pe Internet unde se dau raspunsuri prompte(nu sa asteptam cu zilele raspunsul) cum e avocatnet.ro-lauda lui-in care sa primesc raspuns la intrebarile mele privind probleme cu calculatorul?Deci care e adresa acestui sait?
Vav multumesc.
Nu cunosc sa existe un astfel de site, insa va pot sfatui sa expuneti aici problema si poate primitiraspunsul dorit.
de ce nu apelati la un IT-ist ?
Buna ziua!
Ma bucur ca imi spuneti asta si va multumesc pentru amabilitate.Dar, s-ar putea sa va intreb cate ceva despre calculator si altadata.
Ar fi asa:
Nu merge Google la mine de o luna de zile! Imi tot apare "Firefox nu găsește serverul www.google.com."Unui prieten de-ai mei merge Google.
Am setat la Options-google.ro, am scanat de virusi...degeaba.
Nu mai merge nici Bing, decat Delta search.
Cum as putea rezolva? Sa merg la "Run" si acolo sa modific ceva?!...

Va multumesc.

Vedeti daca va ajuta acest link
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic

ai o setare in PC la bara de navigare prin care poti sa-ti administrezi la "HOME" motorul de cautare Google.ro
intra la bara de meniu , adica cea de sus la "unelte" - apoi "obtiuni"- apoi sub "pagina mea de start" mai ai o casusta in care trebuie sa scrii "[ link extern ] ....
Cornel Vasile, Consilier juridic