Forum Discuţii juridice Executare silită Salvare bunuri proprii dintr-un imobil vandut la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Salvare bunuri proprii dintr-un imobil vandut la licitatie

Am fost executat silit ptr un credit ipotecar in chf neachitat datorita cursului chf care a dublat valoarea ratei lunare.

Imobilul are multe aparate aparate de aer conditionat, sistem de supraveghere video, cartele la intrare, calorifere, centrala termica noua inclusiv o usa la intrare antiefractie, speciala

Imobilul s-a vandut in bataie de joc cu cca 100 mii euro in timp ce datoria mea la banca ptr aceasta casa depaseste 600 mii euro.

Intrebare:

Am dreptul legal sa-mi recuperez aparatura susmentionata?

Precizez ca in locul usii pe care vreau sa o recuperez voi monta o usa metalica obisnuita ptr ca imobilul sa ramana in conditii civilizate.

Am citit candva ca aceste recuperari de aparatura sunt posibile la apartamentele de bloc.
E posibil insa sa recuperezi centrala , calorifere, boilere etc si in cazul unei case la curte?

Vi le puteti lua.