avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Probleme la calculator sau de la yahoo?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Probleme la calculator sau de la yahoo?

Buna seara,

Am o problema cu e_mailurile de la Yahoo.
In afara de avocatnet nu pot deschide alte e-mailuri.
Ieri nici e-mailurile cu alerte de la avocatnet nu le puteam deschide

Nici avocatnet nu pot deschide acolo unde primesc alerte ,,Din forum"...

Care sa fie cauza si ce ar fi de facut?
Sa fie un virus sau are probleme serioase Yahoo si aceasta ar fi cauza?

Am inteles insa ca altii nu au probleme pe Yahoo...

Incarca foarte greu.
Apare acel cerculet care se tot invarteste si nu se mai opreste...


La telefon nu observ sa am aceasta problema dar am avut ceva probleme cu intrarea pe yahoo mail si dupa telefon.
Ultima modificare: Vineri, 21 Martie 2014
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Buna seara, incercati sa schimbati browserul de internet de pe care intrati de obicei. Este posibil sa aveti probleme si cu windowsul. Aceeasi problema am intampinat-o si eu cu ceva timp in urma si mi-am reinstalat windowsul, apoi totul a fost perfect.
Asa mi-a zis si un amic ca ar trebui sa procedez, el crezand ca ar fi de la windows.
Ce windows ati reinstalat?

Broserul l-am tot schimbat si am tot incercat dar e la fel...indiferent ce fac...

Partea ciudata este insa ca si la telefon am avut probleme in urma cu cateva zile dar numai la o adresa de e-mail.
Adica nu mergea sa intru pe telefon dar mergea de la calculator, iar acum este invers...

Pe de alta parte, Yahoo a mers extrem de greu si pe telefon cand am fost plecat din tara cateva zile.
Ultima modificare: Vineri, 21 Martie 2014
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Mutati e-mailul pe google. Faceti-i un update browserului (daca este internet explorer si daca folositi un sistem de operare cu licenta) sau folositi unul free ! Dintre cele free vi-l recomand pe TOR, e cel mai bun browser, este si portabil.
Ultima modificare: Vineri, 21 Martie 2014
DlGoe, utilizator
Eu am reinstalat windows 7 si acum e in regula. Cat priveste telefonul, cred ca depinde de retea, semnal...e normal o data sa mearga mai bine, alteori nu.
Da, de windows 7 zicea si el ca ar trebui instalat dar referitor la telefon nu inteleg de ce au existat exact aceleasi probleme in urma cu cateva zile astfel incat situatia era exact inversa decat este acum...
Culmea este ca atunci cand ma interesa telefonul avea probleme si acum aveam treaba cu calculatorul...
Pura coincidenta...

Alte discuții în legătură

G mail imi prezinta un raport privind ip -ul celor care deschid adresa ovidiu7676 ovidiu7676 am vreo 4 IP-diferite ce se intampla, stiam ca e sigur in comparatie cu YHAOO. (vezi toată discuția)
Conturi sparte de hackeri alinarms alinarms mi s-au spart toate conturile yahoo de catre hackeri, un singur cont am reusit sa il recuperez. cineva are acces permanent la PCul meu. ieri mi-a instalat ... (vezi toată discuția)
Nu reusesc sa-mi vizualizez mesajele pe yahoo! avTodincaVeronica avTodincaVeronica De cateva zile, daca intru pe adresa de yahoo si incerc sa vad ce mesaje am primit de la avocatnet.ro, nu imi apare nimic si nu pot sa le vizualizez. Jos ... (vezi toată discuția)