Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inregistrare ca revista?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inregistrare ca revista?

Buna ziua,

Exista un cadru legislativ pentru a functiona ca o revista/un ziar? Ma intereseaza sa stiu daca un srl, avand codurile CAEN necesare poate emite, de exemplu, legitimatii de presa de exemplu. In cazul de fata e vorba despre o revista online.

Multumesc!
:frantic: de exemplu...