Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Beneficiari ai Legii nr.189/2000
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Beneficiari ai Legii nr.189/2000

Va rog mult sa ma ajutati in lamurirea urmatoarei situatii.
Sunt beneficiara a Legii nr,189/2000.
Medicul de familie nu respecta prevederile acestei legii la eliberarea retetelor gratuite,adica nu-mi elibereaza reteta gratuita cf.prevederilor art.5lit a din L.189/2000 pe motiv ca sunt salariata.Legea nr.189/2000 nu conditioneaza acordarea drepturilor .
Ce pot face in aceasta situatie?
S-au adus modificari legii care conditioneaza eliberarea retetelor gratuite?
Va multumesc.
Puteti sa va adresati in scris Casei de Asigurari de Sanatate pentru a primi un raspuns cat mai excat.
Multumesc mult!
O zi buna va doresc!