Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Rog sfatul d-voastra - faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Rog sfatul d-voastra - faliment

Am avut o firma care e in faliment este scos la licitatie sediul firmei compus din 4 camere dar doar 2 au fost trecute in cf.Eu mi-am vandut apartamentul personal sa acopar datoriile firmei.Daca sediul e vandut la 2 camere nu o sa-mi pot recupera banii imprumutati firmei.
Cei de la insolventa/faliment pot face vanzarea pe 2 camere?
Ce solutie as putea gasi sa nu pierd totul?
Parca imi aduc aminte ca ati mai pus niste intrebari tangente cu aceasta situatie (si ati primit si niste raspunsuri), parerea mea este ca pe de o parte informatiile furnizate sunt foarte laconice, iar pe de alta parte situatia dvs. este atipica (din cauza acelor 2 camere neinscise in cf). Ca urmare cazul dvs. necesita o atentie aprofundata (cum ar fi cea a unui consultant) pentru a gasi o solutie viabila.