Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA - conditii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA - conditii

Doresc sa infiintez un pfa pentru consultanta management si/sau vanzari, insa am citit un articol al dvs in care se mentioneaza ca pot activa ca pfa conform cu pregatirea mea dovedita cu acte (pe diploma mea de absolvire facultate scrie inginer (pe parte electrica).
Este vreo solutie/varianta in care pot totusi sa ofer consultanta in vanzari si/sau management (lucrez de circa 20 de ani in vanzari si management, perioda si activitate dovedita cu inscrisurile din cartea de munca)?
Multumesc frumos,

Se poate si cu experienta dovedita prin anii lucrati din cartea de munca in acel domeniu pentru care solicitati autorizarea ca pfa. Mergeti cu cartea de munca la registrul comertului si vedeti daca sunt de ajuns aceste informatii.
Pt consultanta si management (caen 7022) este suficienta orice diploma de facultate