Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anexe pv
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anexe pv

la contestarea pv-ului se platesc anumite taxe sau timbre ???
pv de contraventie??? pt contestarea lui se plateste o taxa de timbru de 20 de lei
CU greu am inteles ce este acest-pv ..! ar fi probabil un Proces-Verbal de contraventie! Primul sfat pe care vi-l dau in acest sens este ca pe viitor cind mai aveti nelamuriri in legatura acte normative sau diverse cazuri sa cautati sa va exprimati cit mai corect in limba romana; Si referitor la intrebarea pe care ati formulat-o- conform oug 80/2013 privind modificarea taxelor judiciare de timbru in prezent contestatiile impotriva proceselor-verbale de contraventie se timbreaza cu suma de 20 lei ,art. 19,iar timbrul judiciar nu se mai aplica.