Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxe cazinou Bucuresti si provincie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxe cazinou Bucuresti si provincie

Pentru un cazinou din Bucuresti taxa este de 25000 lei ,pentru un cazinou din provincie taxa este de 10000 lei.
Intrebarea este :
Aceste taxe se platesc lunar si se declara in declaratia 100 ,pentru anul 2013:
la :"504-Taxa anualã de autorizare a jocurilor de noroc, regularizatã periodic, în functie de realizãri" sau
"510-Taxe pentru organizarea si exploatarea jocurilor de noroc, datorate pana la 01.01.2014

pentru anul 2014
"504-Taxa anualã de autorizare a jocurilor de noroc, regularizatã periodic, în functie de realizãri" sau
" 537-Taxa anuala pt.obtinerea autorizatiei de exploatare a jocurilor de noroc"
multumesc.
chiar nimeni nu stie raspunsul la aceasta intrebare ,nimeni nu tine contabiltatea la un cazinou?