Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare persoane tinere
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare persoane tinere

Buna seara , asigurarea costa 720 de lei pe 6 luni daca o fac pe numele meu , tinand cont ca aceasta se face pe seria masinii si numarul de inmatriculare, daca as trece alta persoana ca utilizator si as face asigurarea pe numele altei persoane dar masina fiind aceeasi aceasta asigurare ar fi valabila sau nu ?
Asigurarea RCA se face pe numele proprietarului autoturismului inscris in actele acestuia.
Pentru a incheia polita RCA pe numele altei persoane, va trebui sa realizati transferul de proprietate.