Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Prelungire contract comodat sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Prelungire contract comodat sediu social

Buna ziua,
Am un SRL pentru al carui sediu social am incheiat un contract de comodat pe o durata de 1 an dar exista si mentiunea ca se prelungeste automat in cazul in care una dintre parti nu isi manifesta intentia de reziliere cu 30 de zile inainte.
In aceasta situatie mai trebuie sa merg la Registrul Comertului cu prelungirea? Va aparea sediul social expirat daca nu duc o prelungire?
Multumesc
Obligatoriu trebuie sa incheiati un act aditional prin care sa prelungiti contractul, altfel firma se va dizolva din oficiu, nemaiavand sediu valabil.
Va multumesc. In aceasta situatie se mai face hotarare AGA sau depun la ORC numai actul aditional de prelungire a ctr. de comodat?
Jan2012, utilizator
Va trebuie hotararea asociatiior prin care se precizeaza ca hotarati prelungirea sediului social pe o perioada de ....luni...sau ani .., dupa caz.