Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Contract telefonie expirat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Contract telefonie expirat

Ce se intampla daca nu reinoiesc contractul expirat la Orange ?
Puteti sa continuati sa beneficiati de serviciile de telefonie fara sa mai incheiati un nou contract pe perioada din aceea limitata de timp de 2 ani si care sa va conditioneze cu ramanerea agatati de ei pana se incheie perioada.
Daca totusi va ganditi ca dupa ce vi se incheie contractul puteti sa renuntati automat la serviciile lor, se poate asta dar trebuie sa mergeti personal la un sediu al firmei si sa depuneti o solicitare in scris de incetare.
O mica adaugire la ce a scris colegul mai sus: acea notificare de renuntare la serviciile lor isi produce efectele la 30 de zile de la data depunerii.
Multumesc mult!
Atentie la punctele bonus pe care le primiti lunar, in functie de valoarea facturii. Incepeti sa pierdeti din acestea, periodic, dupa scurgerea celor 2 ani de la acordare, daca nu le utilizati. Nu se mai pot utiliza puncte bonus pentru plata unor sume din factura.