avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acte eliberate dupa divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Acte eliberate dupa divort

Buna ziua,
As dori sa stiu ce documente se elibereaza de catre Tribunal la incheierea unui divort( cu ce acte oficiale ramin eu).
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 11:10, 21 Aprilie 2014
Veti avea hotararea de divort cu mentiunea ca este definitiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am doua date diferite de hotarare definitiva si irevocabila, care este cea valabila? marina49 marina49 In proces de divort s-a emis Sentinta de catre Judecatorie in data de 08.02.2012. S-a facut apel si s-a emis de catre Tribunal Hotararea in data de ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma lămuriți care e diferenta intre mentiuni de divort ... Mada456 Mada456 Va rog sa ma lămuriți care e diferenta intre mentiuni de divort pe certificat nastere/casatorie si hotararea de divort definitivă ? Nu e tot aceeasi ... (vezi toată discuția)
Plecare in strainatate cu copil minor julius.jr julius.jr va multumesc ca existati! Problema mea este urmatoarea:-Sint divortata si am un copil de 5 ani.La divort tatal nu a ridicat pretentii asupra copilului de nici ... (vezi toată discuția)