Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Subiecte intrare in Barou 2014
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Subiecte intrare in Barou 2014

Buna ziua ,stie cineva cum pot face rost de subiectele ptr examenul de intrare in Barou din anul acesta?Va multumesc.
Din cate stiu nu s-a publicat încă tematica pentru examenul din 2014.

Sfatul meu este să vă ghida?i după tematica din 2013 - Anexa 3 din Regulamentul de mai jos (cel pu?in la Drept civil, Procedură civilă ?i Organizarea profesiei de avocat), până apare pe site-ul UNBR tematica pe 2014.

[ link extern ]

Tematica la Drept penal ?i Procedură penală va avea în vedere noile coduri, conform Hotărârii de mai jos.

[ link extern ]

Succes!

Precizare: ?i tematica la Procedură civilă s-ar putea să aibă în vedere numai noul cod, fa?ă de anul 2013, când doar incompatibilitatea, divor?ul ?i executarea silită au fost pe noul cod.
Cornel Vasile, Consilier juridic
utilizatorul a intrebat de subiecte nu de tematica.de subiecte puteti face rost in ziua examenului, mai repede nu se poate
Va multumesc.
Buna ziua,

Tematica care va cuprinde anumite capitole din materia civila,pr civia si penal, pr penal, fata de anul trecut cand erau deja gata, nu s-a stabilit, pana la aceasta data, de ce nu se stie, dar sa speram ca e de bun augur.

Dar avand in vedere ca in 27 martie 2014 UNBR a hot doar faptul ca se va da din NCP, NCPC se asteapta cu interes inainte de examenele din august ...si tematica din care se va da examen.

Pana atunci, ca si atii in situatia asta..,
acoperiti intreaga materie cu succes.