Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Omitere modificare salar in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Omitere modificare salar in revisal

In luna ian.2014 se modifica timpul de lucru al unui angajat la 4h si salariul de la 850 la 450. In revisal s-a omis modificarea la salar , dar pe stat apare cu 450. Cum corectez aceasta greseala in Revisal?
Simplu : efectuati corectia respectiva si apoi transmiteti revisal-ul.

Orice corectie a erorilor survenite in completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunostinta de acestea.

Corectie contract
- Operatia permite corectarea informatiilor unui contract deja adaugat in cadrul aplicatiei, in cazul in care acestea au fost adaugate initial gresit. Selectarea acestei functionalitati deschide ecranul in care se vor corecta date referitoare la inregistrarea selectata.
Actualizare inregistrarilor din acest ecran se poate face apeland butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte":

- Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si se apasa butonul "Continuare"

- Se corecteaza datele dorite si se apasa butonul "Continuare"

- Se salveaza corectia facuta si apoi se genereaza fisierul care se va depune/transmite la ITM.