Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raportare facturi in D394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raportare facturi in D394

Am o nelamurire: societatea vinde marfa la populatie, pe baza de bon fiscal, dar sunt persoane (societati) care doresc sa primeasca si factura anexa la bon. Pe factura se scrie ,,contra valoare bon fiscal nr../data. Aceste facturi anexa nu se contabilizeaza in cont 411, toate inregistrarile fiind facute in baza bonului fiscal. Intrebare: Aceste facturi trebuie raportate in declaratia 394?]
Buna ziua!
Daca clientii pentru ati intocmit facturile sunt platitori de tva, facturile se trec in declaratia 394.
Elis Ismail, Contabil