Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Procedura trecere un teren extravilan in intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Procedura trecere un teren extravilan in intravilan

Buna ziua,

Va rog sa ma indrumati catre cea mai scurta cale de a trece un teren extravilan pasune in intravilan. Cat dureaza toata procedura, exista procedura de urgenta si cati bani sunt necesari? Mentionez ca terenul se afla in sat, langa case. Exista curent in zona si atat.
Multumesc.
Pentru ce doriti acest lucru?!
Ati cumparat deja terenul ?
Acest lucru este posibil prin elaborarea unui plan urbanistic zonal,conf. art.23 alin.2 din L.501991!

quiras, utilizator
Vreau sa-l vand, este cumparat de multa vreme.
Pai daca vreti sa il vindeti .......vindeti-l !Cine va tine?!
Referitor la intrebare am raspuns mai sus !
quiras, utilizator
Pai il vand, dar cumparatorul vrea sa-l trec in intravilan, de aceea am pus mai multe intrebari...sa stiu daca pretul merita efortul. Cat imp dureaza, cat costa..etc Asta daca se poate si vreti sa-mi raspundeti. Multumesc.
Despre modalitate v-am raspuns !Despre costuri nu va pot raspunde ,intrebati un arhitect !
Durata ...vreo 3,4,5 luni ,depinde ..... daca se aproba !