avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Procedura trecere un teren extravilan in intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Procedura trecere un teren extravilan in intravilan

Buna ziua,

Va rog sa ma indrumati catre cea mai scurta cale de a trece un teren extravilan pasune in intravilan. Cat dureaza toata procedura, exista procedura de urgenta si cati bani sunt necesari? Mentionez ca terenul se afla in sat, langa case. Exista curent in zona si atat.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: bogdanzet , utilizator 22:19, 14 Iunie 2014
Pentru ce doriti acest lucru?!
Ati cumparat deja terenul ?
Acest lucru este posibil prin elaborarea unui plan urbanistic zonal,conf. art.23 alin.2 din L.501991!

Ultima modificare: Joi, 29 Mai 2014
quiras, utilizator
Vreau sa-l vand, este cumparat de multa vreme.
Pai daca vreti sa il vindeti .......vindeti-l !Cine va tine?!
Referitor la intrebare am raspuns mai sus !
Ultima modificare: Joi, 29 Mai 2014
quiras, utilizator
Pai il vand, dar cumparatorul vrea sa-l trec in intravilan, de aceea am pus mai multe intrebari...sa stiu daca pretul merita efortul. Cat imp dureaza, cat costa..etc Asta daca se poate si vreti sa-mi raspundeti. Multumesc.
Despre modalitate v-am raspuns !Despre costuri nu va pot raspunde ,intrebati un arhitect !
Durata ...vreo 3,4,5 luni ,depinde ..... daca se aproba !

Alte discuții în legătură

Scoatere teren din circuit agricol G.V. G.V. Buna ziua, am o intrebare, am un teren intravilan, si vreau sa construiesc pe el.La primarie mi-a spus ca nu se da autorizatie de contruire pana cand nu este ... (vezi toată discuția)
Pasune in intravilan ovidiumoldovan ovidiumoldovan Detin o suprafata de teren situat in intravilanul localitatii, repet : in intravilanul localitatii, teren pe care intentionez sa dezvolt o zona rezidentiala. ... (vezi toată discuția)
Intrebare conditii construire cabana GabrielDobrescu GabrielDobrescu Care sunt conditiile in vederea construirii unei cabane pe teren extravilan la Campulung Moldovenesc.Multumesc. (vezi toată discuția)