Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cheltuieli comune
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cheltuieli comune

Dac trebuie schimbat un tronson de tevi de apa calda si uni propietari de apartamente au centrala termica pusa mai contribuie la cheltuielile pentru inlocuirea tronsonului potrivit legilor in vigoare?
da
HG 1588/2007 Art. 32 (3) Nici un proprietar de apartament sau de spatiu cu alta destinatie decat aceea de locuinta nu va fi exceptat de Ia obligatia de a contribui Ia plata cheltuielilor comune, ca urmare a renutarii Ia folosirea unei parti din proprietatea comuna, a abandonarii apartamentului sau a spatiului cu alta destinatie decat aceea de locuinta ori in alte situatii.