avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Crestere salariu de la 1 iulie 2014
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Crestere salariu de la 1 iulie 2014

Bună ziua,
Referitor la creșterea salariului începând cu 1 iulie am următoarea situație: am o salariată care este în concediu pentru creșterea copilului și doi salariați detașați la alte unități. Cu ei cum procedez? Le majorez salariul la 1 iulie? În mod normal când se întorc ar trebui să aibă salariul majorat...
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:13, 13 Iunie 2014
Acestor salariati li se vor mari salariul la incetarea detasarii , respectiv la incetarea perioadei de CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare salariul minim brut pe tara garantat in plata in cazul unui detasat Bubinubi Bubinubi Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: am cativa salariati detasati la o alta societate cu salarii sub minimul brut pe tara cu 01.01.2015 ... (vezi toată discuția)
Drepturi detasare 100marian2011 100marian2011 Daca un cadru didactic este detasat incepand cu 20.06.2012 intr-o functie de inspector in ISJ Cluj, concediul de odihna aferent anului scolar 2011/2012 (lunile ... (vezi toată discuția)
Decizie de suspendare din activitate pt crestere copil pt un angajat venit prin detasare pe perioada determinata ACManuela ACManuela Buna ziua, Sunt venita prin detasare cu contract pe perioada determinata pana la data de 02.04.2013. In prezent sunt in concediu postnatal, concediu ce imi ... (vezi toată discuția)