Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare obiecte vestimentare pentru personal in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare obiecte vestimentare pentru personal in contabilitate

pe ce cont sa inregistrez o factura in val de 800 lei cu obiecte vestimentare pentru personalul firmei si o alta intrebare pe ce cont inregistrez obiecte vestimentare pentru administratorul firmei achizitionate? multumesc
Pe echipament protectie? 303,4426=401 603=303 cu aprobare de la sefi ; pt administrator chelt nedeductibila (patron?) 658(cu un analitic distinct),tva nedeductibil;