Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita a unui bilet la ordin refuzat pentru ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita a unui bilet la ordin refuzat pentru ca semnatura nu corespunde cu specimenul

Buna ziua.
Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat.
Pot formula o cerere de executare silita intemeiata pe un bilet la ordin refuzat deoarece semnatura nu corespunde cu specimenul?

Va multmesc anticipat.
da
Eu am fost anuntata de catre banca cum ca semnatura nu corespunde 100% cu cea din specimen, am mers la banca si am dat o declaratie cum ca recunosc suma si drept urmare solicit decontarea instrumentuli, asta ca sunt de buna credinta, in cazul dv ???? cre ca a fost atceva la mijloc din partea clientului.
Eu cred ca este vorba de rea credinta, intrucat acesta ne-a promis un alt bilet de ordin, dar care nu a ajuns nici pana acum la noi...adica a trecut mai mult de 0 saptamana