Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum si unde pot reclama procuror !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum si unde pot reclama procuror !

Sunt parte vatamata intr-un dosar penal ce au fost instrumentat de un organ de politie partinitor (ca sa nu zic corupt) ce mi-a spus din prima secunda, impotriva tuturor probelor, ca va propune procurorului o solutie defavorabila mie, fapt ce s-a si intamplat.
I-am solicitat procurorului de caz din toamna si pana astazi in mai multe randuri sa fiu audiat, solicitari pentru care nu am primit niciun raspuns. Azi interesandu-ma la parchet de ultima solicitare depusa acum 45 de zile de ce nu am primit niciun raspuns mi s-a comunicat faptul ca dosarul este solutionat de 46 de zile si ca trebuie sa primesc un raspuns...
Mentionez ca la fiecare cerere facuta catre procuror, altele decat cele cu privire la audiere, am primit raspuns dupa circa 50 de zile (cu iesire antedatata fata de data postei).
Un si cum as putea sa reclam procurorul pentru aceasta situatie?
Daca apreciati necesar ,daca apreciati ca nu a fost efectuata o cercetare profesionala sau nu au fost retinute anumite aspecte/circumstante ,puteti sesiza fie prim procurorul parchetului,
sau CSM