Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Nerespectarea hotararii judecatoresti
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Nerespectarea hotararii judecatoresti

Buna ziua.
Am o hotarire definitiva prin care am obtinut anularea deciziei de concediere. S-a dispus reintegrarea pe postul ocupat anterior concedierii si plata drepturillor salariale(este vorba de salarii pt. perioada de dinainte de intrarea in insolventa, cit si pt. perioada de dupa intrarea in insolventa). Am luat legatura cu administratorul special al societatii si administratorul judiciar. Sint purtata de la unul la altul, fara a rezolva nimic.Ce ma sfatuiti sa fac pt. a pune in aplicare hotarirea? Ma intereseaza ,in special, reintegrarea si actele pt. somaj.
Din pacate, exact asta trebuie sa faceti: sa luati legatura cu administratorul judiciar al societatii respective.
In plus, depuneti o solicitare in dosarul de insolventa a societatii catre judecatorul sindic prin care sa ii cereti sa ii puna in vedere administratorului judiciar sa puna in aplicare hotararea judecatoreasca obtinuta.