Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale amanet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

amanet

ce acte sunt necesare pt inregistrarea unei case de amanet in registrul BNR? Se face dupa inregistrarea la ORC?Va multumesc.
BNR emite un aviz prin care societatea respectiva poate, in conditiile in care indeplineste toate conditiile impuse de lege, sa desfasoare activitatea respectiva. Deci, avizul / aprobarea respectiva se emite dupa constituirea si inregistrarea societatii la ORC.