Forum Discuţii juridice Executare silită SENTINTA REANGAJARE
Discuție deschisă în Executare silită

SENTINTA REANGAJARE

Buna ziua,
As dori sa ma ajutati intr-o problema.
Sant angajat din 1996 la o primarie din Timis.
In anul 2011 odata cu disponibilizarile am fost dat afara pentru ca nu am dorit sa particip la un asa zis concurs.
Am actionat in instanta si am primit castig de cauza. Am astazi o sentinta definitiva, executorie si irevocabila. Am fost repus in functie dar salariile pe perioada respectiva nu le-am primit inca decat cu taraita. Se prevaleaza de ordonanta 71 care prevede plata in rate pana in 2016 -2017 a acestor drepturi. Am intrebat cunoscuti si am primit recomandarea de a face executare silita. Am inaintat pe aceasta cale si de la data admiterii de catre instanta a executarii primaria a facut pana azi 7 contestatii la executare. Bani in contul respectiv nu au. Pana acum toate executarile, mai putin una le-au fost respinse. la cea de a saptea li sa admis in parte. Nu stiu ce sa mai fac!!! cat trebuie sa mai astept? cui trebuie sa ma adresez. La 2 dintre contestatii am castigat si la apel. Va rog cine poate sa imi dea un sfat. Va multumesc.
Daca nu au solicitat si suspendarea executarii, executarea poate merge inainte, indiferent de cate contestatii pot face. Si daca nu au bani in conturi, se poate executa si bunuri mobile sau imobile. Succes!