Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Documente medicale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Documente medicale

Un fost pacient intr-un spital public poate solicita copie dupa foaia de observatie?este obligat spuitalul sa-i elibereze copie dupa foaia de observatie?in baza carei legi?
LEgea nr.46/2003

Art. 12
Pacientul are dreptul să solicite şi să primească, la externare, un rezumat scris al investigaţiilor, diagnosticului, tratamentului şi îngrijirilor acordate pe perioada spitalizării.
multumesc.intrebrea era daca poate solicita copie dupa foaia de observatie.nu am gasit nici o lege care sa reglementeze acest lucru