avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 345 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Documente medicale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Documente medicale

Un fost pacient intr-un spital public poate solicita copie dupa foaia de observatie?este obligat spuitalul sa-i elibereze copie dupa foaia de observatie?in baza carei legi?
Cel mai recent răspuns: teodorescu sorinela , utilizator 09:57, 28 Iulie 2014
LEgea nr.46/2003

Art. 12
Pacientul are dreptul să solicite şi să primească, la externare, un rezumat scris al investigaţiilor, diagnosticului, tratamentului şi îngrijirilor acordate pe perioada spitalizării.
multumesc.intrebrea era daca poate solicita copie dupa foaia de observatie.nu am gasit nici o lege care sa reglementeze acest lucru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere copie foaie observatie clinica si copii investigatii efectuate dumibog dumibog Va salut, Am rugamintea sa ma ajutati in urmatoarea problema: Cum pot obliga spitalul la care am fost internat sa-mi elibereze o copie conforma cu ... (vezi toată discuția)
Analize medicale ContSters126538 ContSters126538 Buna ziua! Am un prieten al carui copil are mari probleme la spital. Problema e - cei de la spital (judetean) spun ca nu pot sa dea parintilor analizele pt ca ... (vezi toată discuția)
Dosar medical - legea pacientului. marysimo marysimo Doresc să obțin o copie a întregului dosar medical al copiilor mei minori de la un spital la care am fost internați. Pe adresă la ce lege să fac referire ... (vezi toată discuția)