avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Tarif mare - furnizor apa si salubritate
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Tarif mare - furnizor apa si salubritate

Buna ziua ,
Locuiesc in Orsova , jud. Mehedinti . Avem o problema cu furnizorul nostru de apa si salubritate - referitoare la marirea pretului la mc de apa . Furnizorul doar a preluat o retea deja existenta , nu a facut invenstitii , apa este captata de la un izvor aflat in apropierea orasului . Cum sau unde putem solicita informatii referitoare la acest aspect ? Angajatii societatii refuza sa ne justifice aceasta marire .
Multumesc
Cel mai recent răspuns: mihaierica , utilizator 14:09, 26 Ianuarie 2015
Solicitati oficial informatii de la reprezentantii autoritatii publice locale care au in responsabilitate activitatea regiei/furnizorului de apa
Va puteti adresa in scris conducerii Furnizorului, Asociatiei de proprietari si Unitatii Administrativ Teritoriale.
mihaierica a scris:

Buna ziua ,
Locuiesc in Orsova , jud. Mehedinti . Avem o problema cu furnizorul nostru de apa si salubritate - referitoare la marirea pretului la mc de apa . Furnizorul doar a preluat o retea deja existenta , nu a facut invenstitii , apa este captata de la un izvor aflat in apropierea orasului . Cum sau unde putem solicita informatii referitoare la acest aspect ? Angajatii societatii refuza sa ne justifice aceasta marire .
Multumesc

Buna ziua ,

De la ultima postare , tot am probleme cu angajatii Soc . Floricola , in sensul ca sunt amenintata ci debransarea , in fiecare saptamana vin 3-4 angajati ai acestei societati care nici nu se prezinta si nu isi declina pozitia in cadrul societatii ci doar ma ameninta , au vrut sa intre in casa , le-am explicat pe un ton mai ridicat ca ma simt hartuita si amenintata , le-am solicitat documente din care sa reiasa ca preturile practicate de ei sunt corecte . Nu am primit nimic ci doar aceste vizite de ... Totodata , am solicitat copia contractului incheiat cu aceasta societate , din pacate eu nu mai am exemplarul meu ; solicitarile le-am facut verbal , sunt o persoana care se deplaseaza greu . Repet , nu am primit decat amenintari . Ce as putea face in aceasta situatie ? Am refuzat sa platesc facturile pentru ca mi se pare aberant ca o singura persoana sa consume 10,80 mc apa rece / luna .
Va rog , ajutati-ma !

Multumesc ,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura imensa la apa! OvidiuDanut OvidiuDanut Salut! M-am mutat de la casa la bloc de cateva luni si am descoperit o lume noua...Ce sa-i faci....s-a dus boieria:D M-am debransat de la reteaua de ... (vezi toată discuția)
Inscrisuri solicitate de furnizorul de apa niotin niotin Buna ziua, azi am primit o adresa de la prestatorul de servicii respectiv, apa, canal si salubritate din care citez: \\"In temeiul raporturilor contractuale ... (vezi toată discuția)
Datorie dezvoltator catre compania de apa Daniel196611 Daniel196611 Buna ziua, Va deranjez cu o problema mai complicata. Am cumparat un apartament nou intr-un ansamblu imobiliar (vreo 20 de blocuri). La ultima sedinta de ... (vezi toată discuția)