Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Tamponare cu sofer aflat sub influenta bauturilor ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Tamponare cu sofer aflat sub influenta bauturilor alcoolice

Buna ziua ! Are cineva idee ce pot face daca sambata seara un om beat a intrat cu masina lui in masina mea si la fiola ia iesit 0,97. Si in cazul persoanelor baute am inteles ca asigurare nu asigura despagubirea pagubelor produse. Ce pot face sa imi pot face masina? Omul nu vrea sa-mi dea nimic !
Sorinel1, utilizator
Va adresati asiguratorului celui vinovat iar acesta se va indrepta apoi impotriva conducatorului auto ptr recuperarea prejudiciului.
Asiguratorul este obligat sa va despagubeasca.