Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Renuntare indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Renuntare indemnizatie crestere copil

Buna ziua, in prezent beneficiez de indemnizatia de crestere copil. Am obtinut un contract in UK si as vrea sa renunt la indemnizatia de aici ca sa pot primi acolo. Va rog ma puteti ajuta cu informatii si detalii despre actele si pasii pe care trebuie sa ii parcurg? Multumesc
Luati legatura cu Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (AJPIS), cea care va plateste in prezent indemnizatia pentru concediu crestere copil (CCC).