Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract inchiriere

Buna dimineata. Am un contract de inchiriere a locuintei de la primarie si datorita unor probleme financiare, am acumulat datorii. Zilele trecute, primaria m-a dat in judecata pt rezilierea contractului si evacuare. Am termen sa depun intampinare si vreau sa stiu urmatoarele:
- contractul este expirat de 4 luni si eu imi achitam deja din datorii, ca sa il pot prelungi
- daca am toate debitele achitate si atasez dovada platii acestora, actiunea este respinsa?
- daca am ajuns intr-o asa situatie, mai pot prelungi contractul, in eventualitatea respingerii actiunii primariei?
- pe ce ma bazez?
Multumesc.
daca am toate debitele achitate si atasez dovada platii acestora, actiunea este respinsa?

Daca faceti dovada ca ati achitat debitul in evidenta,urmeaza ca instanta sa dispuna respingerea actiunii,ca fiind fara obiect