Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Codul CAEN potrivit pentru servicii de optimizare a ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Codul CAEN potrivit pentru servicii de optimizare a websiteurilor pentru motoare de cautare

Vreau sa stiu care este codul CAEN potrivit pentru o firma care se ocupa in primul rand cu optimizarea websiteurilor pentru motoare de cautare (SEO).

Va multumesc!
620 Activitati de servicii în tehnologia informatiei
6201 Activitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)

6202 Activitati de consultanta în tehnologia informatiei
6203 Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul

6209 Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei 3
63 Activitati de servicii informatice
631 Activitati ale portalurilor web, prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe

6312 Activitati ale portalurilor web
639 Alte activitati de servicii informationale

Alegeti ceea ce credeti ca se potriveste nevoilor dvs.
Cabinet de Avocat Feraru Diana, Avocat
Va multumesc pentru raspunsul rapid!

Dan
6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Această clasă include asigurarea infrastructurii pentru serviciile de găzduire a paginilor web, de prelucrare a datelor şi activităţi conexe. Sunt incluse activităţi specializate de găzduire, cum ar fi găzduirea paginilor web, servicii de streaming (organizare fluxuri) sau găzduire de aplicaţii. Activităţile de prelucrare a datelor includ prelucrarea completă şi elaborarea de rapoarte specializate pe baza datelor furnizate de către clienţi sau
asigurarea prelucrării automate a datelor şi servicii de introducere a datelor, inclusiv activităţi de rulare a bazei de date (executare funcţiuni).

Această clasă exclude:
-activităţile unde furnizorul foloseşte computerul doar ca un instrument de lucru (unealtă) sunt clasificate potrivit naturii serviciilor furnizate.

6312 Activităţi ale portalurilor web
Această clasă include:
-operarea site-urilor web care folosesc un motor de căutare pentru a genera şi întreţine bazele de date extensibile cu adrese Internet, într-un format uşor de căutat
-operarea altor site-uri web care acţionează ca portaluri pentru Internet, cum sunt site-urile media care oferă un conţinut actualizat periodic.

Această clasă exclude:
-activitatea de editare a cărţilor, ziarelor, jurnalelor pe Internet, vezi diviziunea 58
-activitatea de difuzare a programelor pe Internet, vezi diviziunea 60