Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este obligatoriul sa-mi schimb buletinul in acest caz?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este obligatoriul sa-mi schimb buletinul in acest caz?

Buna ziua! De curand am achizionat un apartament prin ipoteca in orasul Craiova, eu pe buletin am adresa din alt judet, unde locuiesc parinti mei si mau luat in spatiul cand am facut ultima data buletinul. Apartamentul este pe numele meu , trebuie sa schimb buletinul in jutetul dolj sa apara in el adresa apartamentului din Craiova, si placutele de inmatriculare, certificatul masini care este inschisa pe alt judet (alta adresa)? multumesc frumos.
Puteti sa locuiti linistit. N-o sa va deranjeze nimeni. Aveti deja un domicilu declarat
AvTudor_com, utilizator
Depinde unde locuiti, corect e sa aveti adresa de domiciliu in buletin acolo unde aveti locuinta principala si eventual resedinta ( viza de flotant) unde locuiti.
eu voi locui la adresa unde este apartamentul in Craiova iar adresa in buletin este cea a parintilor in alt judet.
Daca nu vreti sa va schimbati buletinul, va faceti macar viza de flotant la adresa la care locuiti.