Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... pot sa cer ANRPului intocmirea unui nou raport de ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

pot sa cer ANRPului intocmirea unui nou raport de evaluare?

Buna ziua.

Apelez la dumneavostra pentru a va intreba daca pot sa cer intocmirea unui nou raport de evaluare pt un teren in cazul in care sunt nemultumit de cuantumul masurilor reparatorii stabilite de evaluatorul desemnat de ANRP. In caz afirmativ, stiti care ar fi procedura care trebuie urmata si cui trebuie sa ma adresez? Exista vreun termen limita? Nu prea stiu cum sa procedez mai departe...

Titlul primit (decizia galbena) poate fi contestat in instanta de contencios administrativ, conf.L 554/2004, la Curtea de Apel din raza domiciliului reclamantului.