Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social firma

Daca am un apartament cumparat prin programul prima casa , pot face sediu de firma in el?
Buna ziua. Sigur ca da. Faceți contract de comodat între Dvs si societatea care urmează sa o înființati.
Deobicei exista o clauza in contractul incheiat cu banca. S.ar putea sa aveti nevoie si de acordul acesteia si ar trebui specificata si in contractul de comodat.
Ipoteca cu care garantati imprumutul noteaza in CF interdictia de a ceda folosinta asupra apartamanetului fara acordul scris prealabil al bancii creditoare, chiar daca este, in fapt vorba de un contract incheiat intre dvs si societatea dvs.

Succes!