avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva vanzare licenta farmacie
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva vanzare licenta farmacie

As dori sa stiu daca trebuie sa facturez vanzarea unei licente de functionare farmacie si daca factura ar trebui sa contina tva.Precizez ca aceasta licenta a fost obtinuta de la Ministerul Sanatatii, eu sunt primul detinator....Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cseh Katalin , utilizator 12:11, 13 Iulie 2015
Ati reusit sa aflati ceva? Ati gasit solutia buna?Sunt in aceeasi situatie, nu am aflat nicaieri ceva concret!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proceduri comert online MonaGeorgescu MonaGeorgescu Referitor la comertul online am urmatoarea situatie: O societate comerciala produce in Romania creme si integratori farmaceutici pe care le va vinde in clinici ... (vezi toată discuția)
Farmacie Sorina70 Sorina70 Buna ziua, Pentru obtinerea autorizatiei de functionare a unei farmacii este nevoie de transmiterea unui set de documente catre Ministerul Sanatatii. ... (vezi toată discuția)
Sunt pensionara si m_am angajat intr_o drogherie, detinand functia ... daneluta daneluta Sunt pensionara si m_am angajat intr_o Drogherie, detinand functia de farmacist sef.Autorizatia de funtionare este pe numele meu.Doresc sa demisionez din ... (vezi toată discuția)