Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contract reziliat retroactiv
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contract reziliat retroactiv

Mi-a fost reziliat retroactiv de catre primarie un contract de inchiriere teren. Mai exact contractul a fost reziliat retroactiv cu data de 21.02.2013. Din punct de vedere legal e posibil acest lucru? Mentionez ca eram la zi cu plata chiriei.
Daca nu-i corect ce cale de atac am?
Multumesc
rezilierea produce efecte numai pentru viitor, fiind in discutie un contract cu executare succesiva. ce anume doriti sa obtineti de la primarie?
Ma interesa sa mi se returneze chiria platita pentru anii 2013 si 2014. Sau eventual sa se faca compensare cu taxele si impozitele locale aferente anilor viitori.
Dvs. ati platit chiria si pe 2013 si pe 2014 , iar contractul a fost reziliat la inceputul anului 2013? Faceti o cerere cu nr. de inregistrare prin care solicitati ca doriti returnarea sumei platite in plus , eventualsa folositi banii la impozit.
Asa am facut. Acum astept sa vad ce-mi raspunde Primaria.
Multumesc!