Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie

Fac parte din categoria "norocosilor" nu mi s-a luat in calcul acordul global, nici instanta nu mi-a dat dreptate, nu s-a tinut cont nici de decizia 9 a ICCJ pentru ca m-am judecat anterior si s-a decis ca este "autoritate de lucru judecat". Daca am inteles bine nu pot beneficia nici acum cu decizia CCR pentru ca mi s-a deschis dreptul de pensie in anul 2010!!!????? Este adevarat?! Chiar nu mai pot face nimic?
Liulica Gina a scris:

Fac parte din categoria "norocosilor" nu mi s-a luat in calcul acordul global, nici instanta nu mi-a dat dreptate, nu s-a tinut cont nici de decizia 9 a ICCJ pentru ca m-am judecat anterior si s-a decis ca este "autoritate de lucru judecat". Daca am inteles bine nu pot beneficia nici acum cu decizia CCR pentru ca mi s-a deschis dreptul de pensie in anul 2010!!!????? Este adevarat?! Chiar nu mai pot face nimic?

Ieri, 18.09.2014, dna CIUTAN a explicat la ramania TV ca acordul global pentru care s-a platit CAS reprezinta VENIT PERMANENT ori in cazul meu casa si instantele au interpretat ca nu este venit permanent. Ce sa mai inteleg? Eu inteleg ca mi s-a incalcal un drept constitutional suntem egali in fata legii??!!!