avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie

Fac parte din categoria "norocosilor" nu mi s-a luat in calcul acordul global, nici instanta nu mi-a dat dreptate, nu s-a tinut cont nici de decizia 9 a ICCJ pentru ca m-am judecat anterior si s-a decis ca este "autoritate de lucru judecat". Daca am inteles bine nu pot beneficia nici acum cu decizia CCR pentru ca mi s-a deschis dreptul de pensie in anul 2010!!!????? Este adevarat?! Chiar nu mai pot face nimic?
Cel mai recent răspuns: Liulica Gina , utilizator 08:36, 19 Septembrie 2014
Liulica Gina a scris:

Fac parte din categoria "norocosilor" nu mi s-a luat in calcul acordul global, nici instanta nu mi-a dat dreptate, nu s-a tinut cont nici de decizia 9 a ICCJ pentru ca m-am judecat anterior si s-a decis ca este "autoritate de lucru judecat". Daca am inteles bine nu pot beneficia nici acum cu decizia CCR pentru ca mi s-a deschis dreptul de pensie in anul 2010!!!????? Este adevarat?! Chiar nu mai pot face nimic?


Ieri, 18.09.2014, dna CIUTAN a explicat la ramania TV ca acordul global pentru care s-a platit CAS reprezinta VENIT PERMANENT ori in cazul meu casa si instantele au interpretat ca nu este venit permanent. Ce sa mai inteleg? Eu inteleg ca mi s-a incalcal un drept constitutional suntem egali in fata legii??!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate face recurs in casatie? ContSters224507 ContSters224507 Am o cunostiinta care a primit 2 ani cu suspendare conditionata pentru o infractiune care in legea veche era pedepsita intre 2 si 7 ani dar in legea noua e ... (vezi toată discuția)
Art. 15 neconstitutional?? cosminaa cosminaa Imi poate explica si mie cineva ce vrea sa zica acest citat (II. Concluzii Pe baza premiselor de mai sus, considerăm că legiuitorul a consacrat sistemul ... (vezi toată discuția)
Pensie acord global Liulica Gina Liulica Gina Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am iesit la pensie la limita de varsta cu vechime 38 ani de munca. Inainte de 1989 am lucrat in proiectare, în acord global ... (vezi toată discuția)