Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... SCOLARIZARE LA DOMICILIU
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

SCOLARIZARE LA DOMICILIU

BUNA ZIUA!DORESC SA IMI SPUNETI SIGUR CINE TREBUIE SA FACA
SCOLARIZAREA LA DOMICILIUL UNUI COPIL CU HANDICAP GRAV ( 7: 1+5),PARALIZIE CEREBRALA,tetrapareza spastica ,intarziere mintala,epilepsie simptomatica ,invatatorul de la clasa care nu este specializat in domeniul copiilor cu handicap si NU a lucrat niciodata in acest domeniu sau profesor de specialitate specializat in domeniu si care a lucrat numai cu copii cu handicap ,de exemplu itinerantul scolii??????VA ROG MULT SA-MI RASPUNDETI DEOARECE PT MINE ESTE FOARTE IMPORTANT ACEASTA INFORMATIE!!!!!!!!!!
Pentru scolarizarea la domiciliu exista o procedura speciala. Adresati-va ISJ cu solicitare. Interesati-va la inspectorul de invatamant special si veti gasi toate raspunsurile. Invatatoare clasei nu preda educatie speciala.