Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendare activitate

Buna, ma confrunt si eu cu o problema legat de suspendarea activitatii si va rog sa ma ajutati!
Am suspendat activitatea cu data de 11.05.2009, in data de 05.05.2009 firma a emis o factura catre alta firma si urmeaza sa-si incaseze banii. Poate sa-si incaseze banii daca si-a suspendat activitatea? Nu stiu cand urmeaza sa-si primeasca banii, poate o luna sau poate mai mult! sau trebuie sa-si redeschida activitatea ca sa-si poata primi banii in cont (nu se emite chitanta).
In speranta unui raspuns Va multumesc!
nu vad sa fie vreo problema, firma nu face nimic , doar ca va primi niste bani in cont :)